Roberto Carlos sadece 500 TL karşılığında imzalanabilir. Kariyerinden sonra ona ne oluyor?

Anji’de efsanevi futbolcu yılda 4,5 milyon € aldı. Ama endişelenme, o iflas etmedi.
“Futbol tarihindeki en iyi bek” ifadesini duyduğunuzda kimi hayal ediyorsunuz? Elbette birçok kişinin aklına ilk gelen şey Roberto Carlos’tur. Brezilyalı, Real Madrid’de bir top darbesiyle parladı, dünya şampiyonu oldu ve hatta yılda 4,5 milyon € aldığı 2010’ların başında zenginleşen Anzhi için oynamayı başardı. Peki şimdi ona ne oldu? Anlatılmış.

Carlos kendini 500 TL satıyor. Ne? ne?!

Birkaç gün önce Roberto, İnstagram üzerinden bir gönderi yayınladı. Orada, büyük adı «Dream Transfer” olan bir eBay promosyonuna katıldığını duyurdu. Herhangi bir amatör kulüp, Carlos’un takımın maçlarından birine katılma şansı elde etmek için sadece £ 5 (yaklaşık 500 lira) ödeyebilir.

Eylemin amacı hayırseverliktir. Elde edilen tüm para gençler için bir eğitim programına gidecek. Tabii ki, Carlos’un görevi heyecan yarattı – 700’den fazla kulüp şimdiden mütevazı bir meblağ ödedi. Piyangonun sonuçlarını beklemeye devam ediyor. Görünüşe göre birkaç kazanan olacak.

Peki ya koçluk kariyeri?

Carlos, FC Anji’de koçluk yapmaya başladı. Çabucak oynadı ve Makhaçkalinlerin karargahına girdi. Rusya’dan ayrıldıktan sonra efsanevi Brezilyalı Türk Sivasspor’a liderlik etti. Orada oldukça iyi çıktı. Roberto ile takım şampiyonayı beşinci sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’ne yükselirken, Carlos’un kendisi Türkiye’de yılın en iyi teknik direktörü seçildi. Doğru, Sivasspor, şike skandalı nedeniyle Avrupa müsabakalarından diskalifiye edildi. Aralık 2014’te Roberto ve kulüp iki yıllık sözleşmesini feshetti.

2015’in başında Carlos başka bir Türk takımına liderlik etti. Akhisar Belediyespor düştü, ancak sonunda masada 12. sırada yer aldı ve şampiyonadan elenmedi. Bu noktada Brezilyalının görevi sona erdi ve yaz aylarında kulüpten ayrıldı.

Aynı 2015’te Carlos seyahat etmeye devam etti – bu sefer Hindistan’a gitti. Delhi Dynamos’un oyun koçu oldu ve hatta birkaç maça çıktı. Ertesi yıl egzotik iş kesintiye uğramak zorunda kaldı – Roberto, gençler ile vakıf arasındaki irtibat rolü için Real Madrid’e çağrıldı. Aynı zamanda Brezilyalı kulübün elçisi oldu.

Carlos şimdi yeni bir meydan okuma alabilir. Peki, yenisi nasıl – yine Türkiye’de. Brezilyalı’nın golsüz oynadığı Fenerbahçe, Joachim Lev ile anlaşamadı ve iki adayı değerlendiriyor. Roberto onlardan biri.

Carlos’la ilgili başka haberiniz var mı?

Biraz, ama var. Roberto, gazetecilerle isteyerek konuşuyor, futboldaki son gelişmelerle ilgili anılarını ve görüşlerini paylaşıyor. Efsanenin sosyalliği sayesinde, farklı zamanlarda doğrudan üç İngiliz kulübüne taşınmaya yakın olduğunu öğrendik: 1993’te Aston Villa’ya, 1994’te Birmingham’a ve 2007’de Chelsea’ye. «Sadece sözleşmeyi imzalayabilirdim!” – Brezilyalı itiraf ediyor.

Ve çok yakında Carlos sahaya dönebilir. Ama sadece bir maç için. İskoç Rangers bu yıl 150. yıldönümünü kutluyor. Kulüp bir sergi maçı düzenleyecek ve katılan takımlardan birini geçmişin dünya yıldızlarından toplayacak. Carlos’a ek olarak listede Luís Figo ve Roy Makay var.

Değerlendirme
( No ratings yet )
Mehmet Akar/ author of the article
Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
Fenerbahçe Destek grubu
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: