“Sabah votka, viski ve cinle başlıyor.” Ronaldinho hapishaneden sonra nasıl yaşıyor

Annesinin ayrılışı Brezilyalıyı Paraguay’daki hapis cezasından daha sert vurdu. Ancak olumlu haberler de var.
2021 yılı, 2020 yılı gibi, tüm dünya için zor bir yıl oldu. Bu aynı zamanda futbol dünyasından insanlar için de geçerlidir. 15 yıl önce efsanevi Ronaldinho dünyanın en iyisiydi ve herkesi gülümsemeyle memnun etti ve şimdi hayatında çok garip şeyler oluyor. Brezilyalı’nın durumu nasıl?

  • Hapishaneden sonra Ronaldinho bir trajedi yaşadı. Sonuçları alkolle ilgili sorunlardır
    Unutulursa, Ronaldinho geçen yıl Paraguaylı bir hapishaneye indi. Nedeni olabildiğince tuhaf: Brezilyalı ve erkek kardeşi sahte pasaportlarla sınırı geçtiler. İlk başta her şey yolundaydı, ancak anavatanlarına dönmeden iki gün önce suçlular tutuklandı. Parmaklıklar ardında Ronaldinho cesaretini kaybetmedi ve sevdiği şeyi yaptı — futbol oynadı. Ekibiyle birlikte kızarmış domuz yavrusu aldığı turnuvayı bile kazandı.
  • Ronaldinho kendisi ve erkek kardeşi için 1,6 milyon dolarlık kefalet teklif etti – mahkeme ancak dördüncü denemede kabul etti. Suçlular bu şekilde ev hapsine alındı. Buna elbette öyle diyebilirsek, Brezilyalılar oteldeki lüks bir odaya yerleştiler. Maceralar yaz sonunda bastırma önleminin kaldırılmasıyla sona erdi.
  • Ne yazık ki, en kötüsü öndeydi. 2020’nin sonunda Ronaldinho’nun annesine koronavirüs bulaştı ve yoğun bakıma alındı. Mücadele uzun sürdü, ancak trajik bir şekilde sona erdi — Şubat 2021’in sonunda 71 yaşındaki kadın gitti.
  • Annesinin ayrılması Ronaldinho’ya büyük bir darbe oldu. «İnstagram» daki veda sözleri olabildiğince dokunaklı: «Annem onu tanıyan herkes için bir güç ve neşe kaynağıydı. Onun ışığını hayatımızda kullanmaya devam edeceğiz. Ve bize verdiği güçle yolculuğumuza devam edeceğiz.”

Ve sonra büyük oyuncunun alkol sorunu yaşamaya başladı. Aksine, daha da kötüleştiler. Ronaldinho hiçbir zaman rejimin destekçisi olmadı (bu nedenle Pep Guardiola ondan Barselona’da kurtuldu), ancak trajediden sonra daha da kötüleşti. İşte efsanenin arkadaşlarından birinin Brezilya medyasına anonim olarak söylediği şey (İspanya’nın en büyük gazetelerinden biri olan Marca’dan alıntı yapıyor): «Her gün bir parti. Sabaha votka, viski, cin ile başlar ve ancak ertesi sabah durur. Annesinin ölümünden sonra daha çok içmeye başladığını fark ettik.”

Ronaldinho yine hapishaneyle mi karşı karşıya?
Brezilyalı şu ana kadar hapsedilmekten uzak, ancak yine de yasalarla ilgili sorunlar var. Bir ay önce, Ronaldinho’nun mahkeme kararına rağmen eski sevgilisi Priscilla Coelho’ya nafaka ödemediği öğrenildi. Eski futbolcuya 1 Aralık’tan önce mal varlığına el konulması ve hapse geri dönmekle tehdit ederek borcunu ödemesi emredildi. Sadece bu sefer – Brezilya. Önceki son tarih 11 Kasım’da sona ermişti. Anladığınız gibi, Ronaldinho ona uymuyordu.

Kendisi olanlar hakkında pek endişelenmedi. Yeni bir skandal dalgasından sonra, artık nafaka ve celplerle rahatsız edilmediği Dubai’ye gitti.

İyi bir şey var mı

Elbette! 41 yaşındaki Ronaldinho, genç olmasa ve formda olmasa da yine de bir gösteri düzenleyebilir. Bae’den döndükten sonra Brezilyalı bir yardım maçında sahaya çıktı ve güzelliği gerçekleştirdi. Dikkat edin, video 2005’ten öne çıkanları gözden geçirmek için keskin bir arzuya neden olabilir.

Ve son aylarda Ronaldinho, eski kulüp arkadaşlarıyla en az iki dokunaklı toplantı yaptı. Üstelik ikisi de Barcelona’dan. İlki, Brezilyalı’nın Katalonya’daki zamanlardan beri özel bir ilişkisi olduğu Leo Messi idi. Ekim ortasında Ronaldinho, PSG — RB Leipzig Şampiyonlar Ligi maçına çıktı ve oyun öncesi antrenman sırasında sahaya indi. Messi çok sevindi ve arkadaşına uzun bir kucaklama verdi.

“Leo ile çok güzel, çok güzel, gerçek bir dostluğumuz var. Çünkü en başından beri hiçbir şey icat etmeden her zaman olduğumuz gibi olduk. Sadece Messi ile değil, tüm ailesiyle de iyi bir ilişkim var. Biz arkadaşız, sadece futbol takım arkadaşı değiliz, » dedi Ronaldinho daha sonra.

Ve Kasım ayının sonunda Ronaldinho, Katar’daki bir etkinlikte Samuel Eto’o’ya rastladı. Sarılmak için başka bir neden!

Ronaldinho hakkında farklı ve çelişkili hikayeler var, ancak yüzyılın başında bu adam kulağa ne kadar acıklı gelse de futbola çok sayıda insanı aşık etti. Son blokta olduğu gibi onun hakkında daha fazla haber olmasını istiyorum.

Değerlendirme
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Mehmet Akar/ author of the article
Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
Fenerbahçe Destek grubu
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: